Kancelaria radcowska Poznań

O kancelarii

Kancelaria radcowska powstała w 2016 r. w mieście Poznań.

Utworzenie Kancelarii to efekt prawie 10 letniego doświadczenia w pracy w innych kancelariach Radców Prawnych. Powstała w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie Klientów poszukujących profesjonalnej pomocy prawnej.

Wierzymy, że musimy być elastyczni, wszechstronni i zorientowani na potrzeby Klienta. W prowadzonych sprawach zwracamy szczególną uwagę na indywidualne podejście do Klienta i jego sprawy. Uważamy, że sukces naszych Klientów, jest naszym sukcesem.

Kancelaria radców prawnych stosuje różne systemy wynagrodzeń za swoje usługi, w zależności od rodzaju i pracochłonności danej usługi, a także potrzeb indywidualnych Klienta.

W sprawach Klientów kancelaria radcowska współpracuje m.in. z notariuszami, komornikami, zarządcami nieruchomości, rzeczoznawcami majątkowymi w mieście Poznań.

M. Wesołowski

Marian Wesołowski – Radca Prawny (Legal Counsel).

  • Absolwent prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  • Absolwent Podyplomowych Studiów z zakresu zarządzania nieruchomościami i obrotu nieruchomościami na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
  • Ukończył aplikację radcowską w Poznaniu. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.
  • Posiada państwową licencje zarządcy nieruchomościami (nr licencji 21032) oraz licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami (nr licencji 19745).
  • Od 2009 r. zdobywał doświadczenie w kancelariach Radców Prawnych na terenie Poznania.
  • Założyciel Kancelarii w 2016 r.
  • Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności prawem rzeczowym w zakresie nieruchomości, gospodarczym i procesowym.
  • Reprezentuje Klientów w sporach sądowych.
  • Posiada doświadczenie w zakresie bieżącej obsługi podmiotów gospodarczych i windykacji należności.
|

„IUS EST ARS BONI ET AEQUI”

„Prawo jest sztuką czynienia tego, co dobre i słuszne”.

Nasze usługi

Reprezentujemy Klientów przed sądami w: zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa spółek handlowych, spadkowego.

Kancelaria radców prawnych prowadzi procesy zmierzające do windykacji należności w mieście Poznań i nie tylko!

i

Analizujemy i sporządzamy umowy handlowe oraz opinie prawne.

Doraźnie zajmujemy się sprawami z zakresu prawa pracy i prawa rodzinnego.

Doradzamy podczas zakładania firm oraz przekształcania formuły ich działania.

Kancelaria radców prawnych zapewnia świadczenie pomocy prawnej na terenie miasta Poznań oraz całego kraju.

Specjalizujemy się

W prawie cywilnym, w szczególności prawem rzeczowym w zakresie nieruchomości.

Oferta kancelarii

Wynagrodzenie za wykonanie określonej usługi

Wynagrodzenie jest ustalane indywidualnie z Klientem w momencie przyjęcia zlecenia na podstawie rodzaju i złożoności problemu prawnego, a także niezbędnego nakładu pracy radcy prawnego.

Wynagrodzenie ryczałtowe

W umowie z Klientem ustala się miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe obejmujące ilość godzin świadczonej pomocy prawnej. W przypadku przekroczenia określonej ilości godzin dalsze wynagrodzenie naliczane jest według ustalonej stawki godzinowej. Najczęściej stosowany w przypadku stałej obsługi prawnej.

Wynagrodzenie godzinowe

W umowie z Klientem, kancelaria radców prawnych ustala miesięczne wynagrodzenie ryczałtowe obejmujące ilość godzin świadczonej pomocy prawnej. W przypadku przekroczenia określonej ilości godzin dalsze wynagrodzenie naliczane jest według ustalonej stawki godzinowej. Najczęściej stosowany w przypadku stałej obsługi prawnej.

Wynagrodzenie od sukcesu (tzw. success fee)

Wynagrodzenie obejmujące wynagrodzenie za wykonanie danej usługi (podstawowe), które jest stosunkowo niewysokie, ale w przypadku pozytywnego dla Klienta zakończenia sprawy powiększane jest o ustaloną wcześniej kwotę.  System najczęściej stosowany w szczególnie skomplikowanych sprawach.

Pro bono

Nieodpłatne świadczenie pomocy prawnej. Najczęściej stosowany w przypadkach trudnej sytuacji materialnej potencjalnego Klienta.